Karboksyterapia
Karboksyterapia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Usuwa cellulit, rozstępy, redukuje tkankę tłuszczową, a także usuwa cienie pod oczami. To wszechstronny zabieg stosowany na prawie każdą część działa. Zabieg karboksyterapii jest wszechstronny, można go stosować nie tylko na twarz, ale także inne partie ciała, takie jak: pośladki, nogi czy brzuch. Zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą niewielkiej igły. Są to kontrolowane dawki medycznego CO2, które znikają do tkanek. Naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona. Dodatkowo czułe komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, dzięki czemu zachodzi lipoliza, inaczej rozpad tłuszczu. Podczas zabiegu pacjent odczuwa lekki ból przy wprowadzaniu igły oraz uczucie rozpychania skóry. Przez cienkie kanaliki widoczna jest droga przechodzenia gazu. Długość zabiegu jest zależna od miejsca jego wykonywania, zazwyczaj trwa on od kilku do kilkudziesięciu minut.
Karboksyterapię najczęściej wykorzystuje się na zniwelowanie lub usunięcie rozstępów, cellulitu oraz cieni pod oczami. Jednak zabieg dwutlenkiem węgla ma dużo więcej zastosowań, stosuje się go w przypadku:
- nadmiaru tkanki tłuszczowej na wybranych partiach ciała,
- zmarszczek,
- opadającej powieki,
- nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia,
- poduszeczek tłuszczowych pod powiekami,
- zniszczonej lub przesuszonej skóry,
- rozszerzonych naczynek,
- zwiotczenia skóry na brzuchu,
- zniwelowania blizn, np. po trądziku,
- chęci uelastycznienie i ujędrnienia skóry,
- tzw. podwójnego podbródka,
- łuszczycy.
Według badań klinicznych skuteczność zabiegu wynosi od 90 do 97%. Uznaje się, że karboksyterapia jest największych odkryciem medycyny estetycznej od czasu botoksu.